Bridelle Style. Ślubna Biblia.

Bridelle Style „Nie bez powodu tę książkę okrzyknięto ślubną biblią” – recenzuje redaktor naczelna Cosmopolitan.pl, Sylwia Strocka. Skąd taka opinia? Nie jest to bowiem poradnik wedding plannera sugerujący jak usadzić gości weselnych, lecz album zawierający 18 różnych stylizacji ślubnych. Dlaczego więc nadaje się na miano biblii ślubnej?

Bridelle StyleJeden obraz może zastąpić nawet tysiąc słów. Album podzielono na różne style m. in. whimsical, vintage, glamour, lexington (styl dla miłośników żeglarstwa, prostoty i amerykańskiej socjety), czy  urban chic (stylizacje z nutą wyniosłości oraz elegancji). Każda sesja ukazuje najważniejsze elementy charakterystyczne dla danego stylu.  Dzięki tej publikacji, po raz pierwszy w Polsce prezentowane są również tak odważne stylistyki jak decadence czy alfresco. Decydując się na jeden z nich i trzymając się danych realizacji i wskazówek z pewnością można osiągnąć spektakularny efekt. I to są kluczowe powody.

Bridelle Style

Autorką koncepcji książki Bridelle Style oraz stylizacji sesji jest dziennikarka Karolina Waltz. Skąd pomysł na taką publikację? Wszystko zaczęło się 6 lat temu od bloga ślubnego Bridelle.pl. To tam rodziły się pierwsze pomysły i  pierwsze sesje.  Karolina natknęła się na amerykańskie blogi będące ciekawą alternatywą dla magazynów ślubnych i postanowiła, że założy własny, wyjątkowy. Oprócz bloga powstał jeszcze magazyn on-line. Czyż Internet nie był wystarczającym miejscem, aby dotrzeć do przyszłych małżonków?

Czytelniczki bloga nieustająco pytały, gdzie można kupić magazyn w wersji drukowanej. I tak właśnie narodził się pomysł, aby wydać wszystko w formie książki. Dość dużej książki. „Bridelle Style” ma 336 stron:) – przyznaje Karolina Waltz.

Koordynacja logistyczna tego projektu była ogromna. Słyszałam niejednokrotnie, ale co to takiego zrobić zdjęcia. Jeśli ktoś uważa, że realizacja takich sesji to tylko robienie zdjęć, to cóż. Nie będę tłumaczyć, bo nie ma sensu. Nierzadko sesje z książki (sesja Gypsy, Vintage, Bohemian) to 6-10 godzinne rozstawianie scenografii. Poza wyczerpującymi realizacjami, najtrudniejsza była selekcja zdjęć do książki. Proszę sobie wyobrazić, że z 1500-2000 zdjęć z sesji, musiałam wybrać do książki 30-45. To było trudne, żmudne i spędzało mi sen z powiek. W przypadku kilku realizacji zmieniałam koncepcję całkowicie – potwierdza Karolina.

Aranżacja sesji to jedno, ale uchwycenie tego wszystkiego w taki sposób, żeby urzekało to drugie. Publikacja Bridelle Style nie powstałaby w takiej wersji, jaką mamy przed oczami, gdyby nie imponujące fotografie Magdaleny Piechoty oraz gustowne aranżacje florystki Anny Matuszewskiej założycielki pracowni White Fabrica by Fabrica De Pasjone.

Prestige Bag News

Prestige Bag News poleca! Książkę można zamówić online na www.shop.bridellestyle.pl

Prestige Bag News

Prestige Bag NewsZdjęcia autorstwa Magdaleny Piechoty możecie również zobaczyć na Prestige Bag News przechodząc do wywiadu:

Wywiad z aktorką Anną Kerth.

Komentuj, nie hejtuj