Nowy spektakl w Teatrze Polonia „Kolacja Kanibali”

W Paryżu wystawiono ten spektakl już 700 razy. Podobnie zresztą, jak w Belgii i Szwajcarii. Przedstawienie cieszy się dużą popularnością z pewnością, ze względu na samą fabułę, jak i duże emocje, jakie udzielają się widzom. Nic dziwnego zatem, że sztuka Kolacja Kanibali zyskała wysokie noty wśród znawców gatunku i otrzymała 3 Moliery – francuskie prestiżowe nagrody za najwybitniejsze dokonania teatralne.

Kolacja Kanibali. Premiera spektaklu w Teatrze Polonia.

Premiera spektaklu w Teatrze Polonia

W Polsce Kolacja Kanibali zadebiutuje 6 listopada w Teatrze Polonia. Ta sztuka to swego rodzaju obnażenie negatywnych cech człowieka, gdy staje w obliczu  wyboru życia lub śmierci. Akcja rozgrywa się w 1942 roku we Francji okupowanej przez Niemcy. W jednym z mieszkań odbywa się urodzinowa kolacja. Grono dobrze znanych sobie przyjaciół dobrze się bawi, gdy nagle sielankę przerywają odgłosy strzałów dobiegających z zewnątrz kamienicy. Do mieszkania wpada wyrafinowany oficer SS, który stawia gościom szokującą propozycję. W roli bezwzględnego oficera esesmana występuje Rafał Mohr.

3_kolacja011_logo

spektakl

Goście i  gospodarze przyjęcia muszą wybrać, kto spośród nich zostanie stracony. I nie mają na to zbyt wiele czasu. W tym momencie bohaterzy zaczynają zachowywać się jak tytułowi kanibale. Wyłażą z nich najgorsze cechy. Pod znakiem zapytania stoją wówczas takie wartości  jak przyjaźń, małżeństwo, macierzyństwo, patriotyzm. Ale pomimo tej napiętej atmosfery nie zabraknie też szczypty humoru.

4_kolacja012_logo

Sztukę reżyseruje Borys Lankosz, który co niektórym może kojarzyć się jako twórca głośnego filmu „Rewers” z Agatą Buzek w roli głównej. „Kolacja Kanibali” to jego debiut jako reżysera teatralnego. Wcześniej był związany głównie ze sztuką filmową.  To Krystyna Janda – dyrektor Teatru Polonia – podsunęła mu tekst „Kolacja Kanibali” w adaptacji francuskiej Julien’a Sibre’a.

Ciekawy spektakl Kolacja Kanibali

Scenografia przygotowana przez Arkadiusza Kośmidera oraz kostiumy Magdaleny Biedrzyckiej oddają klimat lat 40. XX wieku. W takiej aurze na scenie oprócz wspomnianego oficera SS (Rafał Mohr), występują:  Aleksandra  Domańska, Justyna Grzybek, Andrzej Deskur, Kamil Maćkowiak, Piotr Makarski, Zbigniew Konopka i Grzegorzem Stosz.

Aktor Rafał Mohr w roli oficera SSAktor Andrzej Deskur

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst: Iwona Szostak, Zdjęcia: Tola Martyna Piotrowska


Zobacz równie inne wpisy.

Ekskluzywne wywiady:

Blog z życia gwiazd

Komentuj, nie hejtuj