Sławek Uniatowski

Sławek Uniatowski wywiad

Może. Muzyka to najlepsza rzecz, jaka mnie w życiu spotkała. Jest świetnią odskocznią, ale nie jestem typem człowieka, który słucha muzyki non stop. Tak naprawdę to bardzo często mi przeszkadza, ponieważ nie mogę się skupić, rozprasza mnie. Tworzę muzykę, otaczam się nią, więc czasami po prostu muszę od niej odpocząć.

Kojarzysz się z nostalgią, a co ze spontanicznością?

Może cię zaskoczę, ale… cały czas jestem spontaniczny. Nie lubię stagnacji, chociaż przyznam, że coraz częściej czuję się domatorem. Lubię wracać do swojego mieszkania, jest wysokie, przestronne, bardzo dobrze się w nim czuję. A zwłaszcza w sypialni – cała biała, bez telewizora, radia. Nic mnie nie rozprasza, mogę spokojnie zasnąć.

Co powiedziałbyś  tym, którzy twierdzą, że dobrze przysypia im się przy Twojej muzyce?

Ucieszyłbym się i powiedział – Honolulu. (śmiech) Niech im się pięknie śni. Moja muzyka jest bardzo chilloutowa, ale również kreuje wyobraźnię. Kiedy słyszę dobrą muzykę, od razu widzę przestrzenie, piękne pejzaże, obrazy.

Sławek Uniatowski wywiadSławek Uniatowski wywiadSławek Uniatowski wywiad
Czy jest coś czego żałujesz? Postąpiłbyś inaczej?

Jeżeli już miałbym coś zmienić, to ewentualnie starałbym się wcześniej wydorośleć. Miałem 18 lat, gdy wyemigrowałem z domu. Prowadziłem luźny styl życia, mieszkałem z dziewczyną, grałem w knajpach, wracałem nad ranem, często chodziłem do opuszczonego Zamku Dybowskiego w Toruniu. Nie wolno było tam wchodzić, ale rozkładało się koc, leżało i oglądało gwiazdy. Miałem takie swoje rytuały będąc dzieciakiem i tak naprawdę dużo z tego dziecka we mnie zostało. W pewnym momencie musiałem życiowo otrzeźwieć, pomyśleć poważniej. Zacząłem dbać o siebie, zwracać uwagę na to, co jem,przestałem palić.

Jak patrzę na Twoje zdjęcia z czasów „Idola”…., myślę, nie ten sam facet.

Zarost robi swoje. (śmiech)

I włosy! Kiedy podjąłeś decyzję o ścięciu?

8 Comments

Add Yours
 1. 1
  Mii

  świetny wywiad bez tego ”a te 13 lat” 🙂 Sławek jest typowym zodiakalnym Bykiem, talent twórczy, kierowanie się uczuciem, bo patronuje mu planeta Wenus, wytrwałość i przyjemny sposób bycia, dążenie do celu. Fajny z niego artysta i człowiek. Kocham jego głos i to, co powiedział w którymś z wywiadów ”jestem człowiekiem bez religii”.

 2. 4
  Sławek Uniatowski. Wywiad od kulis - PrestigeBag News

  […] – To co zaskakuje mnie najbardziej to zamiłowanie Sławka do bajek Disneya, historia z malinową mambą i lumpeksach w Brodnicy.  Dość zabawne okazuje się pytanie o to, czy Sławek lubi przedmioty z duszą. Co nie co wiem, że może posiadać w swoim mieszkaniu trochę „okazów”. Pytanie nietuzinkowe i wywiązuje się krótki, ale jakże ciekawy wątek. Koniecznie przeczytajcie. Odsyłam bezpośrednio do wywiadu ze Sławkiem Uniatowskim. […]

 3. 5
  Mii

  🙂 to ja dziękuję i zazdroszczę okazji spędzenia czasu z artystą-wokalistą. Mnie też dziwi zamiłowanie do bajek, a bardzo interesuje to, że Sławek jest także wielbicielem kina psychologicznego, miło to wiedzieć. Jego mieszkanie można podziwiać w programie Łukasza Jakóbika i jest bez zaskoczenia minimalistyczne, męskie, bez kwiatów i gratów, ale za to z mnóstwem świeczek 🙂

 4. 7
  Rafał

  Heloł. Wśród fanów Sławka są też faceci. Sławek to człowiek którego warto naśladować i brać z niego przykład. Oczywiście także a może przede wszystkim podziwiać dokonania artystyczne. Szacun!

Komentuj, nie hejtuj