Blogerki kontra gwiazdy na portalach społecznościowych

Wybrane fanpage gwiazd (płci żeńskiej) oraz fanpage blogerek. Które angażują bardziej? 

Czy gwiazdy znane z mediów tradycyjnych (tv, prasa, radio) angażują publiczność bardziej, niż blogerki zaistniałe w świecie Internetu? Figura, Kożuchowska, Stankiewicz, Gessler, Mołek, któż nie zna tych nazwisk. Maffashion, Jessica Mercedes – obecnie najpopularniejsze blogerki modowe, jednak nie tak dobrze znane poza światem on-line, jak te pierwsze nazwiska. Jessica bloguje od 2010 roku, Maffashion od 2009. Tymczasem gwiazdy pracowały na swoje nazwiska od lat 90.  Największy komercyjny boom z udziałem blogerek nastąpił jakieś 3 lata temu. Z roku na rok, pozyskiwały coraz więcej fanów. W tym czasie, gwiazdy nie widziały potrzeby bycia na portalach społecznościowych, nie musiały zyskiwać tzw. fame’u. Tymczasem rynek się zmienił. Blogerki przyciągające publiczność zaczynały powoli istnieć w showbiznesie. Warto zwrócić uwagę, że niektóre gwiazdy do tej pory nie mają swojego oficjalnego fanpage’a, a już o Instagramie nie wspominając.

Małgorzata Kożuchowska

Największy rozkwit w ostatnim czasie zyskały profile Małgorzaty Kożuchowskiej, konto na Facebooku: ponad 956 tyś. fanów, na Instagramie 84 tyś. Małgorzata skupia się przede wszystkim na aktywności zawodowej, ujęciach z planu, wrzuca równieź selfie z kolegami z planu. Nie zawsze tak było, na samym początku zdarzały się fotki sesji z gazet.  Nie należy zapominać, że w większości są to profile prowadzone przez managerów lub agencje PR-owe. Mimo, to nie wszystkie zdjęcia są wyszukane, czy idealnie pozowane, tak, jak w przypadku blogerek.

Małgorzata KożuchowskaFot. https://www.facebook.com/MalgorzataKozuchowska

Dla porównania, fanpage Maffashion gromadzi ponad 628 tys osób, jednak pojedyncze zdjęcie dotyczące np. nowego postu potrafi zgromadzić nawet 27 tys like’ów, tymczasem zdjęcia Małgorzaty Kożuchowskiej z planu zdjęciowego na poziomie 3-8 tyś fanów. Małgorzata opublikowała na Instagramie ok 50 postów, Maffashion ponad 9 tyś, Jessica 6 tyś.

Maff_1

 

Maffashion

 

 

Maffashion

fot. https://www.instagram.com/maffashion_official/

Od niedawna bardzo dobrze rozwija się także profil Magdy Mołek, FB – 33 tys, Instagram – 53 tyś. Magda, oczywiście skupia się na swojej pracy oraz programie „W roli głównej”. To, co ciekawe bardzo często odnosi się do roli kobiet we współczesnym świecie, interesują ją bussineswoman, kobiety, które ciężką pracą osiągnęły sukces, kobiece portrety:) Fotki z gośćmi obowiązkowe:

Magda Mołek

fot. https://www.facebook.com/MagdaMolekOfficial/

Na Instagramie, luźniejszy klimat, nawet modowy look:

Magda Mołek

fot. //www.instagram.com/magda_molek/

Agnieszka Więdłocha jeszcze więcej fanów zyskała po premierze najnowszego filmu „Planeta Singli”, obecnie jej fanpage na Facebooku gromadzi 42 tyś fanów, natomiast na Instagramie 23 tys. Agnieszka współprowadzi profil razem z administratorem, co jest fair play dla fanów, ponieważ zawsze post jest oznaczony, gdy pisze Admin, a gdy Agnieszka.

Agnieszka Więdłocha

Poniżej, jedno z najdziwniejszych zdjęć:

 

Agnieszka Więdłocha

Agnieszka Więdłocha

Fot. https://www.facebook.com/oficjalnyfc.agnieszka.wiedlocha/  

 

Dużym zainteresowaniem cieszy się profil Magdaleny Gessler. Zdjęcia nie są wyszukane, specjalnie obrabiane. Magda nie pręży się jak modelka, za to formułuje czasem bardzo dziwne treści:) Jej profil na FB zyskał ponad 1 mln sympatyków, zaś jej konto na Instagramie 137 tyś. Zaangażowanie spore, zwłaszcza odnoszące się do „besos”. Ciekawy jest również sam opis profilu „Nie jestem restauratorem, jestem reżyserem sztuki, w której każdy z gości moich restauracji gra główną rolę…”

Magda Gessler

https://www.facebook.com/Magda-Gessler

 

Profil Kasi Stankiewicz. To jeden z naturalniejszych fanpage’y prowadzonych przez samą zainteresowaną. Facebook 12 tys, Instagram 4 tyś. Profil jest odzwierciedleniem pracy zawodowej. Użytkownik jest tam, gdzie Kasia. Kasia jedzie na koncert. Fan jedzie razem z nią:)

 

Kasia Stankiewicz

Kasia Stankiewicz

fot. https://www.facebook.com/KasiaStankiewiczOfficial/ 

Największym zaskoczeniem jest profil Katarzyny Figury. A właściwie brak komunilacji z fanami. Profil społecznościowy 798 polubień na FB. Ostatni post z października 2015 roku. https://www.facebook.com/FiguraKatarzyna/timeline

Poniżej podgląd jak radzi sobie Jessica Mercedes.

Jessica Mercedes

fot. https://www.facebook.com/jemerced

Jessica Mercedes

fot. https://www.instagram.com/jemerced/

 

Niezaprzeczalnie zdjęcia blogerek potrafią bardziej angażować, na co składa się wiele czynników. Przede wszystkim docierają do grupy nastolatków oraz płynnie posługują się mediami społecznościowymi, a przy tym potrafią zaprezentować się na zdjęciu tak, że sprzedają fanom, to co noszą:) Chociaż nadal ciekawe jest to, że nie wszystkie profile znanych osób potrafią tak bardzo angażować.

Oczywiście w Internecie jest mnóstwo blogerek,  które świetnie radzą sobie w świecie online i nadal w nim pozostają np. StylOly, Karolina z House Loves. Z pewnością każdy ma swoich ulubionych blogerów, czy ulubione profile gwiazd. Nie sposób wymienić je wszystkie, te które Waszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę w ostatnim czasie, wpisujcie w komentarzach.

 

2 Comments

Add Yours
  1. 1
    Gralingrad

    Nie jestem zaskoczony, że profile blogerek bardziej angażują. Bliższe relacje z fanami/czytelnikami, które budują i utrzymują one od lat, robią swoje. Dobrze jednak, że aktorki i gwiazdy TV zaczęły wreszcie dostrzegać możliwości internetu jako narzędzia komunikacji. Na pewno może to tylko cieszyć ich fanów. 🙂

Komentuj, nie hejtuj