Całym sercem z kobietami

Całym sercem z kobietami. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda normalnie. Córka nakłada mamie na twarz trochę podkładu, różu do policzków, trochę cieni do powiek. W pewnym momencie można jednak odczuć, że coś jest nie tak. Widzicie co? Domyślacie się?

Subtelne oznaki

Film daje do myślenia. Trudny do zidentyfikowania ból górnej części ciała np. ramiona, drętwienie szczęki, zmęczenie, trudność w oddychaniu, ucisk, pieczenie w klatce piersiowej. Subtelne znaki trudne do rozpoznania. Objawy zawału serca u kobiet często przypominają objawy innych powszechnych chorób, takich jak grypa czy zatrucia pokarmowego. Rozpoznanie ataku serca u kobiet zajmuje średnio o 30 minut więcej niż u mężczyzn.

Inicjatorem kampanii edukacyjnej „Całym sercem z kobietami” jest marka Mary Kay, a partnerem merytorycznym Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Z. Religi. Kupując Wypiekany Róż do Policzków Mary Kay można wesprzeć Fundację w jej działaniach.

Masz wiedzę i co dalej!

Życie codzienne u każdego z nas wprowadza rutynę. Myślicie – trudno samemu zdiagnozować i reagować w porę? Służba zdrowia nie wyśle karetki jak powiecie, że macie podejrzenia i nie jesteście pewni. Albo nawet jak udacie się do lekarza to będziecie stać w kolejce, czekać na numerek. Każdy z nas nie raz spotkał się z opieszałością służby zdrowia! A jeżeli nie spotkał osobiście to słyszał! Trudno zaprzeczać takim argumentom. Myślicie akcja, akcją, a życie – życiem. Być może. Ale miejmy też świadomość drugiej strony mocy! Nie zawsze jesteśmy bezradni i najbliżsi mogą (powinni) na sobie polegać. I chociaż ta akcja pośrednio dotyczy kosmetyku do makijażu (o czym dowiadujemy się na końcu filmu lub na stronie kampanii) to nie powinno nam to przysłaniać komunikatu objawów ataku serca. Bo każda nawet najdrobniejsza akcja, także ta komercyjna, ale wnosząca coś do życia człowieka jest warta uwagi i konsumowania nawet najdrobniejszej wiedzy! Bo kto wie, czy podczas najbliższego spotkania, wesela, pikniku, grilla wśród grona znajomych nie znajdzie się osoba z podobnymi objawami. Warto być czujnym każdego dnia!

Komentuj, nie hejtuj