Elementarz stylu. Katarzyna Tusk.

Katarzyna Tusk w „Elementarz Stylu” w kwestii ubioru wyznaje te same zasady, którymi kierowała się aktorka Audrey Hepburn. Podobne reguły wyznaje również Alicja Bachleda-Curuś oraz Magdalena Mołek. W gruncie rzeczy są to bardzo proste zasady. Jednak zastanawiające jest, że gdyby tak rozejrzeć się po ulicy można zauważyć, że mało, która z Pań stosuje się do tych „oczywistości”. 

Płaszcz krótszy od sukienki więcej niż centymetr dyskwalifikuje stylową kobietę

Katarzyna Tusk

Katarzyna Tusk jak sama przyznaje długo poszukiwała swojego stylu. W czasach licealnych zdarzały się jej gafy jak każdemu. Na zasadzie prób i błędów dopracowywała własny styl.

Starałam się za bardzo, bo wydawało mi się, że włożenie na siebie zwykłych (a w gruncie rzeczy pasujących do siebie) rzeczy to pójście na łatwiznę. Za każdym razem chciałam wyglądać wyjątkowo. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że lepsze jest wrogiem dobrego.

Mogłoby się wydawać, że Katarzynie Tusk łatwo jest się stylowo ubrać, bo prawdopodobnie ma 10 płaszczy i to każdy innego koloru oraz sto par butów. Jednak nic bardziej mylnego. Autorka stara się przekazać czytelniczkom, że nadmiar niepotrzebnych rzeczy w szafie przeszkadza w wyborze porządnego i gustownego stroju. Podpowiada, jak przy pomocy prostych zestawów wyglądać zawsze szykownie. Wbrew pozorom nie zachęca do dużego zaprzątania sobie głowy samymi strojami.

Właśnie tego chciałabym dla Ciebie – abyś zapomniała o ciuchach i zaczęła żyć. Opanowanie zasad ubioru to nie tylko sposób na to, aby dobrze wyglądać. To przede wszystkim droga do tego, aby Twoje życie stało się prostsze i lepsze. Mając w szafie tylko to, czego potrzebujesz, i wiedząc, co powinnaś włożyć w danej sytuacji, będziesz miała więcej czasu, mniej stresu (zwłaszcza rankiem) i zaczniesz wydawać mniej pieniędzy. A w dodatku zobaczysz w lustrze, że jest lepiej.

Katarzyna Tusk. Elementarz Stylu.

 „Elementarz stylu” to  pewnego rodzaju poradnik dedykowany nastolatkom, które dopiero zaczynają szukać własnego stylu.

Kobieta z klasą to ta, która jeśli nawet ma dużo do pokazania, decyduje się tego nie robić. Kobieta z klasą nie eksponuje zarówno dekoltu, szyi oraz nóg jednocześnie.

„Elementarz stylu” może również przydać się kobietom dojrzałym, które mogły pogubić się w poszukiwaniach wyjątkowych kreacji. Wyjątkowych zwłaszcza np. na wesele, gdy chcą wyglądać inaczej niż zwykle, a kończy się jak zawsze – fatalnie. Lektura przyda się również tym dziewczynom, które chciałyby coś zmienić w sposobie swojego ubierania, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Każda kobieta po przeczytaniu  książki dostrzeże swoje błędy i z pewnością wyciągnie własne wnioski.

Katarzyna Tusk. Elementarz stylu.

Modowe wpadki zalicza każdy. Nawet celebryci, którzy pod okiem stylistów starają się olśnić swoją kreacją. Niekiedy wzmożone wysiłki nie są równoznaczne z komplementami. Dlatego zdaje się, że lepiej nie zatracać się w tym, co jest obecnie „trendy”. Ważna jest również równowaga. Elegancja to nie tylko jednolity strój w tym samym kolorze, jest to pewna umiejętna kombinacja bazowych kolorów. Dlatego czasami warto przypomnieć sobie wszystkie „oczywistości”.

Katarzyna Tusk. Elementarz stylu.

Komentuj, nie hejtuj