Jakie miejsce, taki wywiad? Sztuka Wywiadu Cz.2

Kawiarnia. Niezobowiązujące miejsce, które może przyczynić się do zrealizowania super wywiadu lub wręcz przeciwnie skrępować rozmówcę na tyle, że nie będzie zbyt wylewny. Wszystkie dotychczasowe wywiady jakie mogliście przeczytać w dziale Let’s talk, zostały zrealizowane właśnie w kawiarniach lub restauracjach. Słoneczna pogoda sprzyjała wywiadom realizowanym w kawiarnianych ogródkach.

Wywiady z gwiazdami

Wywiad z Agnieszką Więdłochą przeprowadziłam w kawiarni Art Cafe przy pl. Wilsona. Ciekawe i klimatyczne miejsce. Początkowo obawiałam się, że dwuosobowe stoliki ustawione blisko siebie – jeden obok drugiego – mogą być krępujące. Jednak niepotrzebnie. Co prawda taka sytuacja nigdy nie jest komfortowa dla fotografa, który musi uważać, aby nie sfotografować również innych gości kawiarni. Na szczęście wtedy nikt nie przysiadł się do stolików sąsiadujących:)

Agnieszka Więdłocha wywiad. Kawiarnia Art Cafe

Kawiarnia Art Cafe

Wywiad z Margaret zrealizowałam w  Coffee Karma przy pl. Zbawiciela. Akurat w tym dniu był spory tłum. W środku było zbyt ciemno, dlatego jak mogliście zobaczyć na zdjęciach – usiadłyśmy centralnie w przeszklonych drzwiach. Latem to miejsce pełni funkcję tzw. ogródka. Co do komfortu rozmowy – siedząc obok siebie, czyli bardziej ramię w ramię i kierując wzrok w stronę tęczy, mogę śmiało rzec, że z pewnością wpłynęło na plus. Może nawet sprawiło, że rozmowa była bardzo na luzie:)

Margaret wywiad

Lubię realizować wywiady latem, ze względu na możliwość rozmowy na zewnątrz kawiarni, co wpływa również na zdjęcia jakimi zostają opatrzone wywiady. Zieleń, światło, estetyka – wszystko się zgadza. Wywiad z Sebastianem Cybulskim przeprowadziłam w bardzo słoneczny dzień w ogródku kawiarni Zielnik Cafe. Wygodne ratanowe fotele, duży stolik. Rozmówca czuł się chyba bardzo dobrze:) I oto chodzi!

Sebastian Cybulski wywiad

Wywiad z Natalią Lesz również został zrealizowany w ogródku będącym częścią restauracji Flaming & Co. Z tego co się zorientowałam jest to miejsce bardzo często wybierane przez celebrytów. Biały płotek przyczynił się do zrobienia ciekawych ujęć z przebiegu rozmowy. Z tego względu chyba to miejsce na długo pozostanie w mojej pamięci. Bardzo duży stół to dodatkowy plus i komfort rozmowy „face to face”.

Natalia Lesz Wywiad

Flaming & Co

wywiady z gwiazdami

Komentuj, nie hejtuj