Karolina Gorczyca. Wywiad

"Najbardziej kobieco czuję się, kiedy jestem ze swoimi dziećmi" - opowiada Karolina Gorczyca. Przeczytaj specjalny wywiad z aktorką na Prestige Bag News.

Karolina Gorczyca

Idąc tym kluczem to chyba tak. Nie miałam radykalnych skoków, co może oznaczać, że jestem osobą „constans”. Chyba po prostu dobrze mi w tym moim życiu. Oczywiście to nie jest tak, że wszystko jest łatwe, proste i kolorowe. Bo wcale tak nie jest. Nie ukrywam, że dużo czasu poświęcam analizom. Czytam odpowiednią literaturę i staram się pracować nad sobą. Obserwuję różne mechanizmy w relacjach z ludźmi, wyciągam wnioski i uczę się na błędach.

Największa życiowa lekcja?

W życiu ważne są trzy filary: zdrowie, rodzina i praca. Jeśli któryś z nich kuleje, to w życiu następuje małe trzęsienie ziemi. Pamiętam wtedy, że to minie i staram się z ufnością patrzeć w przyszłość.

Po 30-stce człowiek zmienia sposób myślenia?

Nawet dałabym bliżej 40-stki, pomimo ciężkiej pracy.

Dzisiaj z każdej strony słyszy się o rozstaniach, nie jest to temat szokujący. Relacje stają się coraz trudniejsze?

Dzisiaj trudno znaleźć czas na relacje. Mamy coraz więcej potrzeb, ale jednocześnie coraz szybciej żyjemy. Główną przyczyną rozpadu może być brak czasu dla siebie, brak rozmowy. Zapędzeni musimy spłacać kredyty, leasingi. Przychodzimy z pracy do domu i podejmujemy się kolejnej pracy. Kładziemy się nad ranem. Jesteśmy w systemie, który mocno trzyma nas w ryzach.

Karolina Gorczyca
Karolina Gorczyca wywiad Prestige Bag News
Prestige Bag News
Karolina Gorczyca

Ktoś kiedyś powiedział, że nie da się żyć bez wzlotów i upadków.

Mądrzy mówią, że porażka jest matką sukcesów.

Czytasz poradniki?

Czytam książki dotyczące psychologii, na przykład ostatnio w kontekście wychowywania dzieci. Ale mam bardzo mało czasu w życiu codziennym na lekturę. Jestem pełna podziwu dla ludzi, którzy czytają belerystykę i temu poświęcają swój czas, który dla mnie jest bardzo cenny. Jestem pragmatyczką do bólu. Gdybyś zapytała ludzi dookoła mnie, powiedzieliby ci, że u mnie nie ma pustego przebiegu. W domu śmieją się, że jak przechodzę przez salon idąc do kuchni, to podczas tej trajektorii muszę zrobić pięć rzeczy jednocześnie. Poprawić fotel, zabrać szklankę, przestawić jakąś rzecz, posprzątać zabawki. Nie idę tylko, aby pójść do kuchni. Po drodze muszę zrobić coś pożytecznego, żeby wykorzystać ten czas ?

A jak już dojdziesz do kuchni to nie ma zmiłuj, pieczesz własny chleb ? Jeszcze nie odpuszczasz?

Nie ma takiej opcji żebym przestała. Miałabym wyrzuty sumienia, gdybym teraz zaserwowała rodzinie chleb ze sklepu, który w ogóle nie ma nic wspólnego ze smakiem chleba, który robię. Oczywiście doceniam wspaniałe piekarnie i tradycyjne przepisy, ale nic nie równa się z własnym chlebem, który kojarzy mi się ze smakiem dzieciństwa. To wynika głównie z chęci dania mojej rodzinie, dzieciom tego, co jest zdrowe, zaufane i wartościowe.

Przy tym wynika, że jesteś bardzo konsekwentna.

Nie mam słomianego zapału. Jak już na coś się zdeklaruję i zrobię z tego ważną historię, nie jestem wstanie tak po prostu odpuścić, są tego plusy i minusy. Jeżeli już się do czegoś przyzwyczaję, i to trwa, nie potrafię tego tak szybko zmienić. Ale z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że zmiany w życiu są bardzo ważne.

Czy masz takie poczucie, że wraz z wiekiem jest bardziej otwarta na innych ludzi?

Tak, bardzo.

A wcześniej?

Wcześniej byłam przestraszona, niepewna. Miałam takie poczucie, że lepiej nie wychylać się przed szereg. Lepiej nie powiedzieć czegoś, bo potem można zostać skrytykowaną. Wszystkie tego typu lęki i strachy w człowieku wynikają z poziomu poczucia wartości. Teraz mam taki luz, że odpuszczam. Chcą powiedzieć, niech mówią. Najważniejsze jest dla mnie to, co myślą o mnie moi najbliżsi, którzy doceniają mnie nie tylko za rzeczy zawodowe, ale przede wszystkim za to jakim jestem człowiekiem na co dzień.

Karolina Gorczyca wywiad Prestige Bag News
Prestige Bag News
Prestige Bag News

Karolina Gorczyca – wywiad

Rozmawiała: Iwona Gielecińska

Zdjęcia: Sophie & The Picture

Super, że przeczytałaś/łeś wywiad do końca!

Więcej rozmów znajdziesz w kategorii WYWIADY. Bądź na bieżąco. Nasze profile: Instagram, Facebook

Komentuj, nie hejtuj