Mikołaj Roznerski. Wywiad

„Cieszę się z tego, co mi daje życie” - odpowiada aktor Mikołaj Roznerski. Życie jest za krótkie na półśrodki. Wyjątkowa rozmowa tylko na Prestige Bag News.

Mikołaj Roznerski wywiad

Chyba nie ma na to recepty. Na pewno Ada jest dla mnie inspiracją. Uzupełniamy się, co jest bardzo ważne. Fajnie jest być z kimś, kto ciągnie cię w górę lub razem z tobą jest na tej górze.

Twoim odpowiednikiem w kampanii perfum Caroliny Herrera jest Ed Skrein. Macie zbliżone opisy, dwóch niegrzecznych mężczyzn.

Trochę rozrabiałem jako młody człowiek. Szukałem autorytetów nie tam, gdzie trzeba, z czego wynikały różne sytuacje. Na szczęście znalazłem dobrych ludzi, którzy wyprowadzili mnie na dobrą drogę i myślę, że Ed miał podobną historię.

Mikołaj Roznerski wywiad
Iwona Gielecińska, Mikołaj Roznerski
Mikołaj Roznerski wywiad
Iwona Gielecińska Prestige Bag News
Mikołaj Roznerski aktor
Mikołaj Roznerski – wywiad

Zaczynasz publikować zdjęcia z przeszłości na Instagramie.

Lubię swoje zdjęcia z przeszłości. Nie wstydzę się tego, że jestem z małej miejscowości.

Dlaczego teraz?

Robiłem porządki, znalazłem te zdjęcia, a że wydały mi się urocze i śmieszne, postanowiłem wrzucić je na Instagrama (@mroznerski). Chciałem też pokazać młodym ludziom, że w dzisiejszych czasach social media to nie tylko kaloryfer. Staram się, by moje profile były prawdziwe i odzwierciedlały mój charakter oraz podejście do życia. Nie chcę przerysowywać, bo wiem, że krzywdziłbym tym ludzi. Znam przypadki osób, które dążą do idealnego wyglądu, naginając przy tym rzeczywistość w mediach społecznościowych. Nie tędy droga.

Zdecydowałeś się uchylić nieco więcej i opublikować zdjęcie z siostrą.

Tak, bo jestem z niej dumny. Trochę pochwaliłem się jak wyglądaliśmy, gdy byliśmy dziećmi. Moja siostra jest wrażliwą, młodą kobietą,  która pracuje w korporacji i świetnie daje sobie radę. Brat natomiast jest doskonałym kucharzem. Każdy z nas znalazł swoje miejsce w życiu, ale wspieramy się jako rodzina. Pomimo tego, że mieszkam w Warszawie, a oni we Wrocławiu, trzymamy się razem. Łączy nas nić porozumienia, mimo że siostra jest młodsza o 10, a brat o 6 lat.

Moment największej zawodowej satysfakcji?

Najbardziej wzruszyłem się, kiedy zabrałem sześcioletniego wówczas syna do kina na film, który dubbingowałem – Munio: Strażnik Księżyca. Gdy pojawiły się napisy końcowe powiedział „Tata, zobacz tam jest nasze nazwisko”. Pomyślałem wtedy, „wow” syn jest ze mnie dumny. Nic nie smakuje lepiej od uznania w oczach swojego dziecka.

Wspomniałeś także o innych gałęziach zawodowych.

Teraz piszę z kolegą scenariusz mini-serialu na zlecenie pewnej platformy streamingowej. Jestem autorem pomysłu, a Michał, który jest pisarzem, wszystko układa w słowa. Siedzimy jak Ben Affleck i Matt Damon i tworzymy. Praca twórcza daje mi dużą frajdę. Zaraz po spotkaniu z tobą lecę do Michała, żeby popracować. Od dwóch lat chodził za mną ten pomysł, ale okazało się, że musiałem przejść przez pewien etap w życiu, żeby wcielić go w życie. Nie myślę o nagrodach, sukcesie, chodzi o satysfakcję.

Zostaniesz producentem?

Nie wiem czy producentem, ale lubię robić różne rzeczy, więc nie mogę tego wykluczyć. Założyłem firmę produkcyjną, zainwestowałem w sprzęt do realizacji krótkich filmików na social media, making off do filmów, czy spektakli. Na razie działamy pocztą pantoflową, rozwijamy się. Ekipa składa się z młodych osób po szkole artystycznej.  Zazwyczaj utrzymywałem się głównie z aktorstwa, teraz mam także inne źródła dochodu. Sumiennie pracowałem, żeby być w tym miejscu, w którym jestem. Chciałbym jak najlepiej wykorzystać swój czas, pracować, ale przede wszystkim czerpać z każdego dnia pełnymi garściami, bo życie jest za krótkie na półśrodki.

Mikołaj Roznerski wywiad
Roznerski wywiad
Iwona Gielecińska, Mikołaj Roznerski
Prestige Bag News Mikołaj Roznerski
Gruby Josek
Mikołaj Roznerski – wywiad

Rozmawiała: Iwona Gielecińska

Zdjęcia: Observatorium.pl

CZYTAJ DALEJ!

ZOBACZ POZOSTAŁE WYWIADY!

4 Comments

Add Yours

Komentuj, nie hejtuj