Agnieszka Wesołowska. Dlaczego wybrała dziennikarstwo? Czy mogłaby pracować z mężem?

Nie, bo to wynikało z poszukiwań nowych wyzwań. Podobnie było z moją pracą w Dzień Dobry TVN. Kiedy dowiedziałam się, że jest wolne stanowisko tylko na dokumentalistę,  instynktownie zadecydowałam, że spróbuję. Z nadzieją licząc jednak na wakat reportera, bo w tym czuję się najlepiej.

I…?

I trochę traciłam nadzieję. Akurat wtedy było zapotrzebowanie tylko na dokumentalistów. Traf chciał, że chwilę po tym, gdy dowiedziałam się, że nie ma wolnego stanowiska dla reportera w wydaniu weekendowym i muszę poczekać, spotkałam w windzie producenta wydań codziennych. Spontanicznie zapytałam, czy nie dałby mi szansy, aby zacząć pracować jednak jako reporter, ponieważ w tym mam doświadczenie. Praca dokumentalisty nie jest dla mnie. Nienawidzę rozmawiać z ludźmi przez telefon. Jeżeli mam coś załatwić, to wolę spotkać się osobiście.

Agnieszka Wesołowska

 

Nie będę ukrywać, że zawsze chciałam spróbować swoich sił na wizji. W każdej redakcji telewizyjnej, w której pracowałam mówiono mi, że nie ma na to najmniejszych szans.

Zawsze tak bierzesz sprawy w swoje ręce?

Tak.

I opłaciło się?

Tak. Dostałam szansę.

Zdaje się, że też nie zostałaś tam długo. Zmieniłaś redakcję.

Po dwóch latach pracy w DDTVN pojawił się nowy projekt Vu Mag. Wtedy chciałam ukierunkować się dziennikarsko, a dziedzina mody wydała mi się ciekawa. Zdecydowałam, że odchodzę z Dzień Dobry TVN i zajmuję się magazynem modowym. To był bardzo intensywny czas. Z miesiąca na miesiąc chłonęłam wiedzę o modzie. Zresztą cały czas odkrywam ten świat, który być może wydaje się próżny i powierzchowny. Ale jak się w to zagłębisz to zobaczysz, że jest wiele ciekawych tematów również pod względem przedsiębiorczości, biznesu. To nie są kolorowe ptaki, które tylko gadają o szpilkach i torebkach. To jest ich całe życie.

Agnieszka Wesołowska wywiad

Wywiad z Agnieszką Wesołowską

Prestige Bag News

Wcześniej pracowałaś na tzw. zapleczu redakcyjnym, teraz sprawdzasz swoje siły na wizji. To chyba właściwy kierunek?

Nie będę ukrywać, że zawsze chciałam spróbować swoich sił na wizji. W każdej redakcji telewizyjnej, w której pracowałam mówiono mi, że nie ma na to najmniejszych szans. A tu nagle w pewien lutowy wieczór w najmniej spodziewanym momencie, po 8 latach pracy w mediach, dostaję telefon od producenta i słyszę: tak chcę Ciebie widzieć przed kamerą. To jest taki moment, gdzie chociaż miałabyś nie spać dniami i nocami, to na to czekałaś. Bardzo cieszę się z tej szansy.

I są pokazy, eventy wieczorne. Trudno jest się z Tobą umówić na wywiad. Żyjesz w ciągłym biegu.

Faktycznie, teraz gdy mam dwie równoległe prace, mam dwa razy więcej zadań. Poza tym, żyję z takim człowiekiem, który ma miliard pomysłów na minutę. Żeby sprostać i dorównać tego tempa, trzeba wpaść w ten kołowrotek i za bardzo nie analizować. Tylko się w nim wiercić:)

Zdaje się, że Kuba też ukończył dziennikarstwo?

Tak, ale dla Kuby dziennikarstwo było takim planem B. Kuba z natury jest człowiekiem ciekawym świata oraz innych ludzi. Myślę, że doskonale sprawdziłby się, gdyby wybrał taką drogę życiową. Dla dziadka Kuby – dziennikarze są uosobieniem wszelkich cnót. Także jak tu nie wybrać takiego kierunku:)

I może dlatego Ciebie wybrał?

9 Comments

Add Yours
 1. 3
  Nikola

  Fajnie że w koncu możemy się dowiedziec czegos o pani Agnieszce ! 😉 ze nie stoi tylko po tej drugiej stronie wywiadu 😉 bardzo interesujaca rozmowa! A Pani Agnieszka wydaje sie osoba niezwykle ciepla oraz bardzo inteligentna !

  • 4
   Iwona Szostak

   Nikola dziękuję za opinię. Cieszę się, że mogłam przedstawić Agnieszkę w nieco innym świetle, właśnie pod kątem swojej pracy, tego co robi na co dzień. A ma sporo ciekawych zadań;) P.S. No cóż… może nie wypada pisać, ale Agnieszka w liceum miała same 5:)

 2. 8
  Izabela

  Teraz dopiero zrozumiałam, że z pani Agnieszki jest taka fajna, sympatyczna kobieta. Jeszcze parę miesięcy temu sądziłam tak, jak opisują ją portale plotkarskie, ale… po tym wyjątkowym wywiadzie przekonałam się, że osoby nie ocenia się przez pryzmat powierzchowny, ale przez jedną, wspaniałą całość. Przed chwilą przeczytałam doskonały wywiad z inteligentną, piękną i silną kobietą, którą jest pani Agnieszka 🙂 Cieszę się niezmiernie, że tutaj trafiłam! Dowiedziałam się o wielu cennych informacjach, poznałam z innej strony zarówno panią Agnieszkę jak i pana Kubę Wesołowskiego oraz Anię Lewandowską. Brawa również dla autorki wywiadu – ta delikatność, subtelność pytań… czytało mi się doskonale! Gratuluję i dziękuję, że w ogóle ktoś zdecydował się zamienić parę słów z tą niesamowitą osobą – panią Agnieszką Wesołowską 🙂

  • 9
   Iwona Szostak

   Izabela … bardzo dziękuję za opinię. W momencie, gdy przeprowadzałam wywiad, faktycznie portale plotkarskie szczególnie, intensywnie wypisywały bardzo powierzchowne informacje, niemające odzwierciedlenia w rzeczywistości. Tym bardziej, że Agnieszka dużo wcześniej zaczęła pracę w TV, zanim poznała swojego przyszłego męża 🙂 Cieszę się, że trafiłaś na stronę Prestige Bag News 🙂 To również motywacja dla mnie, do realizacji dalszych wywiadów:) Pozdrawiam.

Komentuj, nie hejtuj